Delägare

Central Buss är en stark allians som har det stora företagets effektivitet och styrka och de små företagens lokalkännedom och förmåga att möta snabba  förändringar.

 

Företag E-post Telefon
Alviks Trafik AB info@alvikstrafik.se 0920 - 802 50
Råneå Busstrafik AB raneabusstrafik@telia.com 0924 - 501 14
Brändöbussen AB info@brandobussen.se 0920 - 706 68
Boden Busstrafik AB info@bodenbuss.se 0921 - 120 00
Carls Bussar AB carlsbuss@gmail.com 070 - 562 31 18
Enbergs Åkeri i Kalix AB, Br. info@enbergs.se 0923 - 241 03
Falcks Omnibus Gällivare AB info@falcksomnibus.se 0970 - 248 00
Flinkfeldts Buss AB, P-O office@flinkfeldtsbuss.se 0961 - 104 25
Granbergs Buss AB info@granbergsbuss.se 0929 - 120 20
Granlunds Buss AB kontoret@granlunds.se 0929 - 310 10
Hörvalls Buss AB petter@hörvalls.se 0980 - 813 11
Johanssons Bussar i Kalix AB johanssonsbuss@telia.com 0923 - 67 20 42
Keros Bussar AB info@kerosbussar.se 0978 - 200 52
Lapponiatrafik AB info@lapponiatrafik.se 0978 - 100 78
L & J 360 AB loj360@telia.com 070 - 287 97 07
Nordbergs Buss & Resetjänst AB info@nordbergsbuss.se 0911 - 187 30
Piippolas Busstrafik AB piippolasbuss@linnea.com 070 - 520 86 28
Tapanis Buss i Haparanda AB info@tapanis.se 0922 - 129 55
Wälimaas Taxi & Buss AB walimaa.s@telia.com 0927 - 105 42

Mer om Centrala buss

Kontakta oss

Centrala Buss i Norrbotten AB
Sandviksgatan 43
972 32 Luleå

Telefon: 0911-920 50          

         …

Miljö och kvalite

Företagsledningen har ansvaret för att kommunicera företagets policy vad gäller miljö och kvalité. D…

Delägare

Central Buss är en stark allians som har det stora företagets effektivitet och styrka och de små för…

Om oss

Centrala Buss i Norrbotten AB (CB) bildades 1986, då som ekonomisk förening, för att 1996 övergå til…